Samtec Inc. TFSD-05-28-H-10.00-D-NUX
Part No.:
TFSD-05-28-H-10.00-D-NUX
Datasheet:
AetrixTFSD-05-28-H-10.00-D-NUX.pdf
Comments
TFSD-05-28-H-10.00-D-NUX Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")