Samtec Inc. TFSD-05-28-H-11.81-T-NDX
Part No.:
TFSD-05-28-H-11.81-T-NDX
Datasheet:
AetrixTFSD-05-28-H-11.81-T-NDX.pdf
Comments
TFSD-05-28-H-11.81-T-NDX Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.984' (300.00mm, 11.81")