Samtec Inc. TFSD-05-30-H-03.35-T-NUX
Part No.:
TFSD-05-30-H-03.35-T-NUX
Datasheet:
AetrixTFSD-05-30-H-03.35-T-NUX.pdf
Comments
TFSD-05-30-H-03.35-T-NUX Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.279' (85.00mm, 3.35")