Samtec Inc. TFSD-07-28C-F-10.00-T-NDX
Part No.:
TFSD-07-28C-F-10.00-T-NDX
Datasheet:
AetrixTFSD-07-28C-F-10.00-T-NDX.pdf
Comments
TFSD-07-28C-F-10.00-T-NDX Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")