Samtec Inc. TFSD-07-28-G-03.25-D-NDS
Part No.:
TFSD-07-28-G-03.25-D-NDS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTFSD-07-28-G-03.25-D-NDS.pdf
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Comments
TFSD-07-28-G-03.25-D-NDS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TFSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
14
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")