Samtec Inc. TFSD-07-28-G-05.12-T-NDS
Part No.:
TFSD-07-28-G-05.12-T-NDS
Datasheet:
AetrixTFSD-07-28-G-05.12-T-NDS.pdf
Comments
TFSD-07-28-G-05.12-T-NDS Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.427' (130.05mm, 5.12")