Samtec Inc. TFSD-07-28-G-06.01-D-NDS
Part No.:
TFSD-07-28-G-06.01-D-NDS
Datasheet:
AetrixTFSD-07-28-G-06.01-D-NDS.pdf
Comments
TFSD-07-28-G-06.01-D-NDS Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.501' (152.65mm, 6.01")