Samtec Inc. TFSD-07-28-G-10.00-DL-NDS
Part No.:
TFSD-07-28-G-10.00-DL-NDS
Datasheet:
AetrixTFSD-07-28-G-10.00-DL-NDS.pdf
Comments
TFSD-07-28-G-10.00-DL-NDS Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")