Samtec Inc. TFSD-07-28-G-11.50-D-NUX
Part No.:
TFSD-07-28-G-11.50-D-NUX
Datasheet:
AetrixTFSD-07-28-G-11.50-D-NUX.pdf
Comments
TFSD-07-28-G-11.50-D-NUX Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.958' (292.10mm, 11.50")