Samtec Inc. TFSD-08-28-G-03.25-T-NDS
Part No.:
TFSD-08-28-G-03.25-T-NDS
Datasheet:
AetrixTFSD-08-28-G-03.25-T-NDS.pdf
Comments
TFSD-08-28-G-03.25-T-NDS Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")