Samtec Inc. TFSD-10-28C-G-10.00-S
Part No.:
TFSD-10-28C-G-10.00-S
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTFSD-10-28C-G-10.00-S.pdf
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Comments
TFSD-10-28C-G-10.00-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TFSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")