Samtec Inc. TFSD-10-28C-G-11.81-SL
Part No.:
TFSD-10-28C-G-11.81-SL
Datasheet:
AetrixTFSD-10-28C-G-11.81-SL.pdf
Comments
TFSD-10-28C-G-11.81-SL Specifications
Connector Type:
Plug to Individual Wire Leads
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.984' (300.00mm, 11.81")