Samtec Inc. TFSD-10-28C-H-03.01-S
Part No.:
TFSD-10-28C-H-03.01-S
Datasheet:
AetrixTFSD-10-28C-H-03.01-S.pdf
Comments
TFSD-10-28C-H-03.01-S Specifications
Connector Type:
Plug to Individual Wire Leads
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.251' (76.45mm, 3.01")