Samtec Inc. TFSD-13-28-F-03.25-T-NDS
Part No.:
TFSD-13-28-F-03.25-T-NDS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTFSD-13-28-F-03.25-T-NDS.pdf
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Comments
TFSD-13-28-F-03.25-T-NDS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TFSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
26
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")