Samtec Inc. TFSDT-05-28-G-07.87-D-NUX
Part No.:
TFSDT-05-28-G-07.87-D-NUX
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTFSDT-05-28-G-07.87-D-NUX.pdf
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Comments
TFSDT-05-28-G-07.87-D-NUX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TFSDT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.656' (200.00mm, 7.87")