Samtec Inc. TFSDT-05-28-G-09.50-D-NUX
Part No.:
TFSDT-05-28-G-09.50-D-NUX
Datasheet:
AetrixTFSDT-05-28-G-09.50-D-NUX.pdf
Comments
TFSDT-05-28-G-09.50-D-NUX Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.792' (241.30mm, 9.50")