Samtec Inc. TFSDT-05-28-G-11.80-T-NUX
Part No.:
TFSDT-05-28-G-11.80-T-NUX
Datasheet:
AetrixTFSDT-05-28-G-11.80-T-NUX.pdf
Comments
TFSDT-05-28-G-11.80-T-NUX Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.983' (299.72mm, 11.80")