Samtec Inc. TFSDT-05-30-G-11.81-D-NUS
Part No.:
TFSDT-05-30-G-11.81-D-NUS
Datasheet:
AetrixTFSDT-05-30-G-11.81-D-NUS.pdf
Comments
TFSDT-05-30-G-11.81-D-NUS Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.984' (300.00mm, 11.81")