Samtec Inc. TFSDT-06-28-G-04.50-D-NUX
Part No.:
TFSDT-06-28-G-04.50-D-NUX
Datasheet:
AetrixTFSDT-06-28-G-04.50-D-NUX.pdf
Comments
TFSDT-06-28-G-04.50-D-NUX Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
12
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.375' (114.30mm, 4.50")