Samtec Inc. TFSS-15-28-G-07.87-D-NUS
Part No.:
TFSS-15-28-G-07.87-D-NUS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTFSS-15-28-G-07.87-D-NUS.pdf
Description:
.050" TIGER EYE SINGLE ROW DISCR
Comments
TFSS-15-28-G-07.87-D-NUS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TFSS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
15
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.656' (200.00mm, 7.87")