CUI Inc. VAWQ3-Q48-S15H
Part No.:
VAWQ3-Q48-S15H
Datasheet:
AetrixVAWQ3-Q48-S15H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3W
Comments
VAWQ3-Q48-S15H Specifications
Series:
VAWQ3 (3W)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
200mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 71°C
Efficiency:
80%