CUI Inc. VIBLSD1-S12-S15-SIP
Part No.:
VIBLSD1-S12-S15-SIP
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixVIBLSD1-S12-S15-SIP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
VIBLSD1-S12-S15-SIP Specifications
Series:
VIBLSD1-SIP (1W)
Package/Case:
6-SIP Module, 4 Leads
Voltage - Input (Min):
11.4V
Voltage - Input (Max):
12.6V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
72%