CUI Inc. VIBLSD1-S24-S24-DIP
Part No.:
VIBLSD1-S24-S24-DIP
Package:
14-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixVIBLSD1-S24-S24-DIP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
Comments
VIBLSD1-S24-S24-DIP Specifications
Series:
VIBLSD1-DIP (1W)
Package/Case:
14-DIP Module, 5 Leads
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Min):
22.8V
Voltage - Input (Max):
25.2V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
42mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
68%