CUI Inc. VIBLSD1-S5-S24-SIP
Part No.:
VIBLSD1-S5-S24-SIP
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixVIBLSD1-S5-S24-SIP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
Comments
VIBLSD1-S5-S24-SIP Specifications
Series:
VIBLSD1-SIP (1W)
Package/Case:
6-SIP Module, 4 Leads
Voltage - Input (Min):
4.75V
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
42mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
68%