CUI Inc. VQA3-S15-D15-S
Part No.:
VQA3-S15-D15-S
Datasheet:
AetrixVQA3-S15-D15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2.5 W, 13.5~16.5
Comments
VQA3-S15-D15-S Specifications
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-9V
Current - Output (Max):
100mA, 100mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
87%