CUI Inc. VQA3-S5-D15-S
Part No.:
VQA3-S5-D15-S
Datasheet:
AetrixVQA3-S5-D15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1.5 W, 4.5~5.5 V
Comments
VQA3-S5-D15-S Specifications
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-8.7V
Current - Output (Max):
80mA, 40mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
82%