CUI Inc. VQA3S-S12-D18-S
Part No.:
VQA3S-S12-D18-S
Datasheet:
AetrixVQA3S-S12-D18-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2.1 W, 10.8~13.2
Comments
VQA3S-S12-D18-S Specifications
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
18V
Voltage - Output 2:
-3V
Current - Output (Max):
100mA, 100mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
87%