CUI Inc. VQA3S-S24-D20-S
Part No.:
VQA3S-S24-D20-S
Datasheet:
AetrixVQA3S-S24-D20-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2.25 W, 21.6~26.
Comments
VQA3S-S24-D20-S Specifications
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
20V
Voltage - Output 2:
-5V
Current - Output (Max):
90mA, 90mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%