CUI Inc. VQA3S-S5-D18-S
Part No.:
VQA3S-S5-D18-S
Datasheet:
AetrixVQA3S-S5-D18-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1.72 W, 4.5~5.5
Comments
VQA3S-S5-D18-S Specifications
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
18V
Voltage - Output 2:
-3.5V
Current - Output (Max):
80mA, 80mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
82%