CUI Inc. VQA3-SX12-D15-S
Part No.:
VQA3-SX12-D15-S
Datasheet:
AetrixVQA3-SX12-D15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2.5 W, 9~15 VDC
Comments
VQA3-SX12-D15-S Specifications
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
15V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-9V
Current - Output (Max):
100mA, 100mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
5.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
87%