Taiwan Semiconductor Corporation 1.5KE220AH
Part No.:
1.5KE220AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201
Comments
1.5KE220AH Specifications
Manufacturer:
Series:
1.5KE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
185V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)