Comchip Technology ATV15C180J-HF
Part No.:
ATV15C180J-HF
Datasheet:
AetrixATV15C180J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Comments
ATV15C180J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.37A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)