Comchip Technology ATV15C190J-HF
Part No.:
ATV15C190J-HF
Datasheet:
AetrixATV15C190J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 19VWM 30.8VC DO214AB
Comments
ATV15C190J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
19V
Voltage - Breakdown (Min):
21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
48.73A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)