Comchip Technology ATV15C300J-HF
Part No.:
ATV15C300J-HF
Datasheet:
AetrixATV15C300J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Comments
ATV15C300J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.99A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)