Comchip Technology ATV15C5V0J-HF
Part No.:
ATV15C5V0J-HF
Datasheet:
AetrixATV15C5V0J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AB
Comments
ATV15C5V0J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V
Voltage - Breakdown (Min):
6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
9.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
163.04A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)