Micro Commercial Co P5KE24A-TP
Part No.:
P5KE24A-TP
Datasheet:
AetrixP5KE24A-TP.pdf
Comments
P5KE24A-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)