Micro Commercial Co SM15BHE3-TP
Part No.:
SM15BHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
ESD,15V,SOT-23
Comments
SM15BHE3-TP Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
26pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)