Comchip Technology SMCJ250A-HF
Part No.:
SMCJ250A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ250A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AB
Comments
SMCJ250A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)