Comchip Technology TV02W280B-HF
Part No.:
TV02W280B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
AetrixTV02W280B-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123
Comments
TV02W280B-HF Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
SOD-123
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.41A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)