Eaton - Electronics Division 15BJ10CAH
Part No.:
15BJ10CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ10CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM BI
Comments
15BJ10CAH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)