Eaton - Electronics Division 15BJ110A
Part No.:
15BJ110A
Datasheet:
Aetrix15BJ110A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBF
Comments
15BJ110A Specifications
Series:
15BJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)