Eaton - Electronics Division 15BJ13CAH
Part No.:
15BJ13CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ13CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM BI
Comments
15BJ13CAH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)