Eaton - Electronics Division 15BJ17CAH
Part No.:
15BJ17CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ17CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM BI
Comments
15BJ17CAH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)