Eaton - Electronics Division 15BJ190AH
Part No.:
15BJ190AH
Datasheet:
Aetrix15BJ190AH.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM UNI
Comments
15BJ190AH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)