Eaton - Electronics Division 15BJ210A
Part No.:
15BJ210A
Datasheet:
Aetrix15BJ210A.pdf
Description:
TVS DIODE 210VWM 337VC SMBF
Comments
15BJ210A Specifications
Series:
15BJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
337V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)