Eaton - Electronics Division 15BJ22CAH
Part No.:
15BJ22CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ22CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM BI
Comments
15BJ22CAH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)