Eaton - Electronics Division 15BJ24CAH
Part No.:
15BJ24CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ24CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM BI
Comments
15BJ24CAH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)