Eaton - Electronics Division 15BJ28CAH
Part No.:
15BJ28CAH
Datasheet:
Aetrix15BJ28CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM BI
Comments
15BJ28CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)