Eaton - Electronics Division 15BJ30AH
Part No.:
15BJ30AH
Datasheet:
Aetrix15BJ30AH.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM UNI
Comments
15BJ30AH Specifications
Series:
15BJxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)