Eaton - Electronics Division 15BJ45AH
Part No.:
15BJ45AH
Datasheet:
Aetrix15BJ45AH.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM UNI
Comments
15BJ45AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)